*  E-Ticaret İçin Blog Kullanımı
0
Yorum
826
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
200
(Mesajlar)
199
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-10-2020, 02:04 PM
[Resim: e-ticaret-sitelerinde-blog-kullanmak-neden-onemli-.jpg]E-ticaret sektörü içerisinde faaliyet gösterenler için blog stratejisi pek de anlamlı bir şey değilmiş gibi gelebilir ancak faydalarına değindiğimiz zaman göreceksiniz ki blog sayfası olmadan olmaz. Bu sebeple eğer internet üzerinden bir pazarlama stratejisi arıyor iseniz yöntemlerinize kesinlikle blog oluşturmayı da eklemenizi tavsiye ederiz. Peki blog oluşturmanın faydaları nelerdir?
Görünürlüğü Artırma
SEO çalışmalarında arama motorlarında görünmek istiyor iseniz kaliteli içerikler üretmeniz gerekmektedir. Bu içerikleri kullanıcıya göre ayarlamalı ve sunmalısınız. Böylelikle bir marka değeri oluşturmaya doğru yol alabilirsiniz. işte blog sizlere bu imkanı tanıyacaktır. Kullanıcıların yorumlarının da bulunacağı bu blog belki de ürünlerden daha çok ziyaret edilecek bir yer haline gelecektir.
Satış Danışmanı: Blog
Bir mağazaya giren kimseler kendileri ile ilgilenecek bir görevli ararlar değil mi? Özellikle ne aradıklarını da tam olarak bilmiyorlarsa bu durumda satış danışmanları onları istediği gibi yönlendirebilecektir. İşte sizler de blog sayesinde bu satış danışmanının yaptığı görevi sitenize taşıyabilirsiniz. Bu durum satışlarınızda belirgin bir oranda artışa katkıda bulunacaktır.
Blog Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Müşterilerin bir ürünü alabilmeleri için onlara 7 defa bir ürünü göstermek gerektiği şeklinde bir pazarlama şartı bulunmaktadır. İşte bu şartı yerine getirebilmek için blog çok iyi bir fırsattır. Ancak blog içerisine yazı eklerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır ki bunlar sizi rakiplerinizden daha da öne çıkaracak ve satışlarınızı artıracaktır.
Kaliteli İçerik
Blog içinde paylaştığınız yazı veya görsellerin konuyu derinlemesine bir şekilde incelemesi gerekmektedir ki satın alma işlemi gerçekleştirecek kullanıcılar ürün hakkında her türlü bilgiye sahip olmalıdır. Dolayısıyla bilgi içerikli yazı paylaşılması son derece önemlidir. Bu sayede müşteriler aradıkları ürünün hangisi olduğuna daha iyi kanaat getirebilirler.
Doğru İçerikler
Blog sayfanızda paylaşacağınız içerikler bilgi içerikli olmalıdır ancak bu bilgilerin de doğruyu yansıtmaları son derece önemlidir. Örneğin bir ayakkabının deriden yapıldığını, ortopedik olduğunu fiyatının ne olduğunu yazabilirsiniz ancak bunların yanına da sıcak havalarda giyilmesi zordur ya da ayağı taraklı olanları rahatsız edebilir gibi unsurların eklenmesi gerekmektedir. Böylelikle müşteriler bu samimiyetinizi ödüllendirecek ve satışlarınızda artış yaşanacaktır. Zira her ürünün dört dörtlük olmasını da elbette bekleyemeyiz dolayısıyla bu bilgileri müşterilerinizden saklamayınız. Aksi takdirde bu durum sizlere olumsuz bir geri dönüş yapacaktır.
İşte sizler de yukarıda bahsettiklerimiz ışığında e-ticaret siteniz için bir blog düzenleyebilir ve bu sayede satışlarınızı artırabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler

E-Ticaret İçin Blog Kullanımı, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı indir, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı Videosu, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı online izle, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı Bedava indir, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı Yükle, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı Hakkında, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı nedir, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı Free indir, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı oyunu, E-Ticaret İçin Blog Kullanımı download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com