*  Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem
0
Yorum
946
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
212
(Mesajlar)
212
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-10-2020, 01:38 PM
[Resim: blogger-logo-kucuk-boy.png]
[Resim: blogger-hizlandirmak.png]
Blogger hızlandırma ile ilgili bugüne kadar birçok yöntem paylaşmıştık siz değerli ziyaretçilerimiz ile... Bildiğiniz gibi, Blogger'da sayfa boyutu azaltmak, hız açısından kesinlikle artı puandır. Bunun için ise çeşitli yöntemler olabilir. Biz ise Teknobeyin olarak Blogger tecrübelerimiz doğrultusunda her zaman pek bilinmeyen ve özel ipuçları paylaşıyoruz sizlerle. Şimdi de, Blogger'da sayfa boyutunu azaltmak için çok özel bir yöntemi dile getiriyor olacağız. Açıklayarak ilerleyelim.

Blogger'da kullanılan son yazılar, benzer yazılar, kategori yazıları v.b. feed üzerinden çekiliyor. Bu feed yapısı ise en az 25 adet yazı çekmektedir. Yani siz ne kadar az yazı talep etseniz de, arka plânda 25 adet yazıya ait bilgi çekilmekte. İşte bu durum da, sayfa boyutunu artırarak, hız bazında olumsuz etkilenmenize yol açmaktadır. Peki, bu durumda ne yapmalıyız?

Örneğin, son yazılar şeklinde bir eklenti kullanıyorsanız, ilgili parametre içerisine "?max-results=7" şeklinde bir ekleme yapmalısınız. Yani bu şekilde, sadece 7 adet yazı çekileceği için, feed dosyası da küçülecek ve sayfa boyutu azalarak, hız bazında kesinlikle faydalı bir durum oluşacaktır. Dilerseniz, örnek olması açısından bir parametre paylaşıyor olacağız.
Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem
Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem
http://www.siteadi.uzantisi/feeds/posts/...reklentisi
Not: Bu yöntemi, Blogger'daki sitenizde kullandığınız tüm spesifik eklentiler için (son yazılar, kategori yazıları v.b.) kullanabilirsiniz. Yeni sayfa boyutunuzu ise PageSpeed, Pingdom veya GTmetrix ile kontrol edebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler

Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem indir, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem Videosu, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem online izle, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem Bedava indir, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem Yükle, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem Hakkında, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem nedir, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem Free indir, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem oyunu, Blogger'da Sayfa Boyutunu Azaltmak için Harika Yöntem download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com