*  Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ?
0
Yorum
40
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
212
(Mesajlar)
212
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-10-2020, 01:22 PM
[Resim: Bloggerolmakistiyorum.jpg]
Bildiğiniz üzere önceden videolu anlatımlar çekmiştim. Fakat baktım ki gereken ilgi videolarıma gösterilmedi. İnsanlar videoları izlemeye üşendiler galiba. Bende bu çekmiş olduğum videolu anlatımlarımı kendi yazılı anlatımlarımla desteklemeye karar verdim. Bunun için faydalı olacağını düşünüyorum. Bol ve keyifli okumalar Smile
 Türkiye'de blog yazarı olmak isteyen binlerce aday bulabileceğime adım gibi inanıyorum. Bu yüzden Blog yazarları için bir başlangıç rehberi niteliğinde blog yazmalıyım diye düşündüm. Bu rehberin yazımı okuyacak olan okuyucularıma ve sonradan benim okuyucum olacak insanlara faydalı olacağına inanıyorum. Bu blogumu ve bu blogun devamı şeklinde olacak diğer yazacağım blogları okumuş olduğunuzda bir blogger adayına aşağıdaki katkıları sağlayacaktır.
1.Fazla fikre sahip olmayanlar için izlenecek olan adımların sıralamasını öğreneceksiniz.
2.Yapabileceğiniz hataları önceden gördüğünüz için bu hataları yapmayacak ve başarılı bir blogger olacaksınız.
3.Bloggerları bir Google Blogger sistemini kullanamayacak duruma getiren sıkıntıları çekmiş olduğum videolarla ve doğru video sıralaması sayesinde herşeyi sırasıyla ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olacaksınız.
4.Google Blogger'ın aslında ne kadar kolay bir sistem olduğunu göreceksiniz ve gözlerinizin önündeki önyargı kalkarak daha başarılı işlere imza atacaksınız.
5.Tasarımlarınızda çok kolay bir şekilde değişiklikleri yapabilecek, istediğiniz zaman tasarımlarınızı rahatlıkla değiştirebilecek duruma geleceksiniz.
6.Küçük dahi olsa bilinmesi gereken blogger için birkaç ipucunu öğrenmiş olacaksınız.
Bu arada başlamadan önce pozitif olmanızı isteyeceğim. Çünkü olaylara pozitif yaklaşmanız sizin bu meslekte gelişiminizin devamı açısından çok önemli bir rol üstlenmektedir. Birkaç zor adım olabilir. Ancak bu adımların atılması gereken adımlar olduğu için zor olmadığını unutmayın.
NEREDEN BAŞLAYACAĞIM ?
Blog yazarlığına başlamak isteyen insanlar sıklıkla ilk adım olarak kendi blog sistemlerini kurabilecekleri bir website arıyorlar. Bir blog yazabileceğiniz birden fazla platform bulunmaktadır. Ancak tek bir platformdan yola çıkmamız bizim avantajımızdır. Şimdi bu bloglarımızı yazabileceğimiz platformları burada paylaşarak sizlerin kafalarını karıştırmak istemiyorum. Burada Blogger'ı seçtim ve tek bir yol üzerinden ilerleyeceğiz. Duraklayıp sağa veya sola dönüp durursak sürekli ulaşmak istediğimiz noktaya geç varabiliriz. Tek bir konu üzerine odaklanmaya ihtiyacımız var.  Blogger'da web site nasıl açılır ? Bir web site nasıl açılır ? İlk araştırmalarınız bu yönde olacaktır. Kendimden yola çıktığımda ilk blogger web sitemi açtığımda tasarımı ve kullanılabilirliği çok zor geldiği için blog yazarlığı heveslerim biraz yok olmuştu. İnsan blog yazılarını yazdığı zaman web sitesinin tasarımına kadar herşeyi yerli yerinde, ziyaretçilerinin yeterli sayıda ve yazmış olduğu yazılara yapılan yorumların hem okuyucuya hem yazara ders çıkartıcı nitelikte olmasını ister. Ama blog yazarlığına yeni başlayacağınız için bu beklentilerinde hepsini birden istemek olmaz. Herşeyin belli bir gelişim süresi ve belli bir sırası vardır. İşte bu noktada aceleci olmayı bir yana bırakıp sabırlı birine bürünmenizi isteyeceğim.
 
İLK ADIM BLOGGER

Blogger adresine gittiniz ve alan adınızı alıp kaydınızı tamamladınız. Artık bir web-site sahibisiniz. Artık hedefleriniz çok uzakta değil. Anlatmak istediğiniz fikirlerinizi anlatabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz makalelerinizi, anılarınızı, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Belkide bu blogunuzda yapmış olduğunuz paylaşımlar ileride sizin kariyerinizi çok ciddi bir şekilde etkileyecek. Artık günümüz dünyasında oluşturmuş olduğunuz bloglar Kişisel CV olarak sayılıyor. Blog sitesi açmada ekstra yardım almak isteyen arkadaşlar aşağıdaki çekmiş olduğum videomu izleyebilirler. Videoda blogger ile blog sitesi nasıl kurulur? Kafalarınızdaki karışıkların bu videoyla minimuma ineceğini umuyorum. Başlangıç olarak hala kafanıza takılan sorularınız varsa Gizlilik Politikası sayfamızdaki bulunan iletişim adresinden ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler

Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ?, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? indir, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? Videosu, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? online izle, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? Bedava indir, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? Yükle, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? Hakkında, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? nedir, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? Free indir, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? oyunu, Blog Yazmak İstiyorum. Nasıl Başlamalıyım ? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com