*  Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir?
0
Yorum
599
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
200
(Mesajlar)
200
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-09-2020, 03:51 PM
Domain satın almak da denilen domain ya da alan adı tescili; web sitenizin adını sizden başka kimsenin kullanmaması için, kendi üzerinize kayıt ettirmeniz ve kiralamanız anlamına gelir.
Yani aslında söz konusu alan adı satın almak değil, belirlediğiniz alan adını genellikle 1 yıl için kiralamaktır. Bu nedenle de domain tescilinin belirli periyotlarla yenilenmesi gerekir.
Domain için kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmediğiniz sürece alan adınızın kullanım hakkı size ait olmayacaktır.
Bu da işinizi ya da kimliğinizi yansıtan sitenizin adının, başkaları tarafından alınabileceği anlamına gelir. Yani sitenizin alan adı; domain sorgulama sayfalarında kendi siteleri için isim arayanların kaydedebilmesi için müsait görünecektir. Bu nedenle domain kaydı yaparken yenileme tarihine dikkat etmeniz önemlidir.


Anahtar Kelimeler

Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir?, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? indir, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? Videosu, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? online izle, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? Bedava indir, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? Yükle, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? Hakkında, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? nedir, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? Free indir, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? oyunu, Domain Kayıt (Alan Adı Tescili) Ne Anlama Gelir? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com