*  Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler
0
Yorum
52
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
212
(Mesajlar)
212
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-09-2020, 02:21 PM
[Resim: seo126.jpg]
Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler
Dünyanın en büyük sosyal medya mecrası olan Facebook’a ait mobil mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, 1,3 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahip olması sebebiyle, sosyal medya pazarlamacılarına azımsanamayacak kadar büyük bir iş fırsatı imkanı sunuyor.
Facebook Messenger’ın sahip olduğu sohbet robotlarından faydalanarak sosyal medya pazarlaması yapmakta olan markalar artık Messenger kullanıcılarıyla otomatik olarak kolaylıkla etkileşim kurma gücüne sahipler.
Hepimizin bildiği Facebook Messenger mobil mesajlaşma uygulamasını yapılan bu yenilikten faydalanmak bu uygulamayı kullanarak müşterileri bağlamak, beslemek, dönüştürmek ve satmak için mükemmel bir kanal haline getirir.
[Resim: seo127-300x197.jpg]
Mesajlaşma Uygulamaları Sosyal Ağları Geçti Mi?
BI Intelligence tarafından yapılan analizler sonrasında yayınlanmış olan bir raporda, ilk dört mesajlaşma uygulaması olarak bildiğimiz Messenger, WhatsApp, WeChat ve Viber uygulamaları ile bir araya gelen toplam dört sosyal ağdan Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn ağlarının daha fazla aktif kullanıcısı olduğu ortaya çıktı.
Facebook Messenger üzerinden yapacağınız pazarlama stratejilerine odaklanmak elde edebileceğiniz en başarılı sonucu verecektir. Çünkü tüm sohbet uygulamaları içerisinde en büyük etkin kullanıcı tabanına sahip olduğu herkes tarafından bilinen Facebook Messenger sizi hedef kitlenize daha hızlı ve kolay ulaştıracaktır. Eğer pazarlama stratejiniz için bir sohbet uygulaması arıyorsanız başka sohbet uygulamalarına bakmanıza bu dengeler değişmediği sürece ki uzun süre değişeceğini düşünmüyoruz, gerek yoktur.
Facebook Messenger Chatbot Yapı Taşları
Facebook Messenger chatbots farklı amaçlarınız için kullanabileceğiniz bir araçtır. İlk olarak, bir Q&A chatbotu oluşturmanız kullanıcıların sıkça sorulan sorularına cevap verebilir.
Bunun yanında, sohbet sayfaları Facebook Messenger aracılığıyla Facebook Business Page’inizi daha önce mesajlaşmış olan herkese rahatlıkla yayınlayabileceğiniz sohbetler için kullanılabilir. Bu yöntem, blog gönderileri, web seminerleri veya işletmenizle ilgili haberler gibi içeriklerinizi  paylaşmak için iyi bir yöntem olabilir.
Sohbet üzerinden sunacak olduğunuz içeriğin, e-postalara oranla önemli ölçüde ilgi çekici olmasını sağlarsanız dönüşüm oranlarınızı ciddi oranlarda yükseltebilirsiniz.
Bir Facebook Messenger Chatbot Nasıl Oluşturulur?
1- Facebook Messenger API’sını kullanarak özelleştirin.
2- Görsel chatbot oluşturucu kullanmayı unutmayın.
Görsel chatbot oluşturucunuzda içerik oluşturulabilen iki adet farklı sohbet içeriği vardır:
-Statik Sohbet İçeriği: Metinler, resimler ve bunun gibi diğer içerikleriniz için rahatlıkl kullanabilirsiniz.
-Dinamik Sohbet İçeriği: Formlar ve hızlı sorular gibi işlemleriniz için tercih edebilirsiniz. Bu içerik türü, kullanıcılarınıza daha fazla dinamik deneyim sunmanıza imkan tanır.
Gönderebileceğiniz birkaç diğer sohbet içeriği türünden de kısaca bahsedelim.
1- Videolar: Kullanıcılarınız ile Facebook Messenger üzerinden etkileşim sağlamak ve iletişime geçmek istiyorsanız videolar paylaşmak iyi bir seçenek olacaktır. Video izlemekten oldukça keyif alan ve bu videoları paylaşma eğiliminde olan Facebook kullanıcıları bu stratejinizden hoşlanacaktır.
2- Ebooks: Kullanıcılarınız ile dilerseniz ebook’lar paylaşabilir ve bu sayede iletişime geçebilirsiniz.
3- Hediye Kartları: Hedef kitlenizin oldukça hoşuna gidecek olan bir diğer uygulamadır. Etkileşim kurmanızı ve geri dönüş oranlarınızı oldukça etkileyecek başarı getirisi yüksek bir seçenektir.


Anahtar Kelimeler

Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler indir, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler Videosu, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler online izle, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler Bedava indir, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler Yükle, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler Hakkında, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler nedir, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler Free indir, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler oyunu, Facebook Messenger Hakkında Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com