*  Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır?
0
Yorum
57
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
212
(Mesajlar)
212
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-09-2020, 01:17 PM
[Resim: chatbot.png]
Chatbot (Sohbet Botu), yapay zeka teknolojisini kullanarak insanlarla iletişim kuran, onlarla sohbet eden veya onları çeşitli şekillerde yönlendiren bilgisayar programlarıdır. Sohbet botu olarak da adlandırmış olduğumuz bu botlar, bilgisayar teknolojisi ve yapay zeka kullanılarak farklı amaçlar için yapılandırırlar. Kullanıcıların söylediklerini saliseden daha kısa sürede analiz eden botlar, kullanıcıların isteklerini yerine getirmek için onları yönlendirir veya sordukları sorulara cevaplar verebilirler.

Chatbot’lar türlerine göre farklı iletişim organları kullanabilirler. İnternet dünyası için geliştirilen Chatbot’ların bazıları yalnızca yazılı metinlere cevap verirken bazılarıysa yazılı veya sesli olarak kullanıcılarla sohbet edebilirler. Chatbot’lar günümüzde daha çok e-ticaret, müşteri servisleri, call center’lar ve internet oyunlarında kullanılmaktadır. Tüm bunların dışında da markalar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir Chatbot geliştirerek 7/24 bilgisayar başında durması gereken eleman zorunluluğundan kurtulabilirler.
Chatbot
Chatbot teknolojisi oldukça gelişmiş olmasına karşın hala günümüz için ekstrem bir teknoloji noktasına ulaşamamıştır. Yapay zeka algoritmaları oldukça ilerledi ancak Chatbot’lar hala kendiliğinden karar vermek yerine yazılımların arka planında yer alan verilere göre hareket etmektedir. Bu da sohbet botlarının zaman zaman yanılması ve isteğimizden alakasız cevaplar vermelerine neden olmaktadır.
Facebook Chat Bot
Facebook Chat bot, Facebook’un Messenger platformu aracılığıyla çalışan ve yapay zeka kullanarak cevaplar veren sohbet botlarıdır. Şuan için Facebook Chat Bot teknolojisi sadece İngilizce olarak çalışabiliyor ve CNN, GP, Disney, Bank of America, Burger King, Poncho, eBay, Expedia, Salesforce, 1-800 Flowers, HealthTap, Shopify, Spring ve Stables gibi ünlü kuruluşların sahipliğinde yer alıyor.
Henüz oldukça yeni bir teknoloji olması nedeniyle Facebook Chat Bot’un kullanımı yaygın değil ancak Facebook’un bu konudaki geliştirmelerinin sonuçları önümüzdeki yıllar içinde alınacak ve Facebook Chat Bot’larının sayısı artacaktır.
Şuan için Facebook Chat Bot’ları yardımıyla çok ileri seviye işlemler gerçekleştirilmiyor. Basit sipariş işlemleri ve sipariş kontrol bildirimleri gibi işlevler için kullanılıyor ancak bu küçük adımın ilerde Facebook kullanıcılarını nereye götürebileceğini ancak zaman bilebilir.
Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır?
Facebook Chat Bot’unu yapılandırmak için henüz görsel arayüze sahip bir birim yayınlamadı. Bu da demek oluyor ki, tamamen manuel yöntemleri takip ederek bir Facebook chat bot’u inşa edebilirsiniz. Facebook Chat Bot’u inşa etmek için orta veya ileri seviyede Python biliyorsanız, Github üzerinde yayınlanan Script’leri kendinizce özelleştirerek bir uygulamayla ilişkilendirip, kendi Facebook Chat Bot’unuzu geliştirebilirsiniz.
Programlama dili bilmiyorsanız ve yine de kendi Chat Bot’unu oluşturmak istiyorsanız, Facebook’un muhtemelen ilerleyen zamanlarda yayınlayacağı görsel arayüz kullanıcı birimini beklemeniz gerekecek. Bu görsel arayüz birimi sayesinde yalnızca gelen sorulara cevap yöntemiyle basit Chatbot’lar oluşturulabilecek ancak ileri seviye sohbet botları için yine de geliştirici desteğine ihtiyacınız olacağını unutmayın.


Anahtar Kelimeler

Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır?, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? indir, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? Videosu, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? online izle, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? Bedava indir, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? Yükle, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? Hakkında, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? nedir, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? Free indir, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? oyunu, Chatbot Nedir? Facebook Chat Bot ve Facebook Chat Bot Nasıl Yapılır? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com