*  Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir?
0
Yorum
56
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
212
(Mesajlar)
212
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-11-2020, 10:06 AM
Web Arayüz Tasarımı (UI), görselliğin egemen olduğu günümüz dünyasında özellikle firmalar için çok önemli konumdadır. Üretim-tüketim ilişkilerinin, satın alma davranışına iten etkenlerin, kullanıcı deneyimi dinamiklerinin hiç olmadığı kadar değiştiği bu dönemde müşteri kazanmak; mevcut müşteriyi elde tutmak ve marka sadakati yaratmak bir hayli zorlaştı. Markaların dijital mecralardaki varlığının bu doğrultuda evrimleşmesi de kaçınılmaz oldu. Önceleri pek göz önünde bulundurulmayan UI ve UX tasarıma yönelik çalışmalar arttı. Bizler de bu yazımızda UI Tasarım üzerinde duracağız.
UI, kullanıcı deneyimi odaklı yazılımın arayüz tasarımlarıdır. Kullanıcı ve kullanılan yazılım arasında etkileşimi sağlar. İyi bir arayüz tasarımı siteyi ziyaret eden kişinin ziyaret amacına kolaylıkla hizmet eder ve ihtiyacını karşılamasını sağlar. Bu noktada tasarımcılar çözüm odaklı kişiler olmalı ve kullanıcının deneyimini analiz edip sitede zaman geçirmelerini arttıracak şekilde iyileştirmeler yapmalıdırlar.
UI, web site kullanıcılarınız için doğru yönlendirmeler yaparak sitenizde daha uzun süreli zaman geçirmelerini sağlayan ve kaliteli etkileşim sunan tasarımlardır. Görsellik ön plandadır. Detaylı olarak yapılan müşteri analizinizin ardından belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanır.
Web arayüzünün yalın ve anlaşılabilir olması; font, renk, görsel vb. araçlarla göze hoş gelmesi; iyi hissettirmesi ve akılda kalması önemlidir. Özellikle kullanıcıyı ilk karşıladığımız nokta olan; anasayfanın temel sorulara yanıt ve web sitesi bütünü hakkında fikir veren tasarım – içerik – görsel kombinasyonunda altın orana sahip olması gerekir. Ayrıca, web sayfasının masaüstü ve mobil tüm ekranlarda çalışabilir olması; açılış hızı; internet tarayıcı (browser) ve versiyonları dikkate alınarak responsive kriterlerinin maksimum düzeyde yerine getirilmiş olması dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Aksi halde dünyanın en iyi tasarımı bile kullanışsız kalacaktır.
Web arayüz tasarımınızın çok karışık olması veya hedef kitleye hitap etmemesi halinde, kullanıcılar aradıkları bilgi veya hizmetleri bulamamakta ve sizlerle etkileşim yaratmadan sitenizden kolayca gidebilmektedirler.


Anahtar Kelimeler

Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir?, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? indir, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? Videosu, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? online izle, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? Bedava indir, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? Yükle, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? Hakkında, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? nedir, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? Free indir, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? oyunu, Web Arayüz Tasarımı (UI) Nedir? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com