*  BlueJ Nedir?
0
Yorum
887
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
200
(Mesajlar)
199
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-11-2020, 02:31 AM
[Resim: bluej-ide.png]
BlueJ, Java programlama dili için geliştirme yapmanıza yardımcı olan bir tümleşik geliştirme ortamıdır. BluJ IDE’si sayesinde Java dilinde geliştirme yapan yazılımcılar basit bir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş özelliklerle Java ortamındaki projelerini geliştirebilirler.

BlueJ IDE’nin geliştirilmesinin amacı nesne yönelimli programlama eğitimini pekiştirmek ve kullanıcılara nesne yönelimli kodlama mantığını daha kolay aşılayabilmekti. IDE’nin arayüzü görsel ögeler, sınıflar ve kodlanmış objeler yardımıyla desteklenmiştir. Bu sayede Java gibi bir programlama dilinde yazılım geliştiren geliştiriciler, görsel araçlar sayesinde daha efektif dili öğrenebiliyor ve öğrendiklerini basit şekilde koda dökme şansına sahip oluyorlardı. BluJ IDE daha görsel tasarımı sahip olması nedeniyle Java öğrenirken birçok yazılımcı için tavsiye edilen IDE’lerden biridir.
BlueJ
Nesne yönelimli programlama yapmaya yardımcı olan MS Visual Basic gibi, BlueJ’nin de arkasındaki fikir; görselliği arttırmak ve bu sayede çoklu bakış stratejisi yardımıyla görselliğin altındaki kaynak koda öğrencilerin hakim olmasını sağlamaktır. BlueJ kullanıcıları yeni projeleri ve eklenecek sınıfları dosyanın dışında oluşturma şansına sahiptir. Bu tarz IDE yazılımların bir çoğunda olduğu gibi BlueJ de kaynak kod yazılım içinde farklı katman ve ikonlar yardımıyla arayüz tasarımından ulaşılabilir hale getirilmiştir.
BlueJ’nin en önemli farklılıklarından biri Java geliştiricilerinin hazırladıkları kodları IDE içinde compile edebilme şanslarının olmasıdır. Yazdıkları kodu sıklıkla test etme ihtiyacı duyan kullanıcılar, kodlama sürecinde IDE’nin kendisine yardımcı olmasını dileyenler ve çoklu dil desteğine ihtiyaç duyanlar için BlueJ, Java projeleri geliştirmek için en ideal IDE programlarından biridir.


Anahtar Kelimeler

BlueJ Nedir?, BlueJ Nedir? indir, BlueJ Nedir? Videosu, BlueJ Nedir? online izle, BlueJ Nedir? Bedava indir, BlueJ Nedir? Yükle, BlueJ Nedir? Hakkında, BlueJ Nedir? nedir, BlueJ Nedir? Free indir, BlueJ Nedir? oyunu, BlueJ Nedir? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com