*  Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır?
0
Yorum
626
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Administrator
*******
Şuan Çevrimdışı
Administrator
Geribildirim Puanı: (1)
4
(Mesajlar)
4
(Konular)
Apr 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-01-2020, 10:56 PM (Son Düzenleme: 05-01-2020, 10:57 PM, Düzenleyen: GoogleFanForum.)
Pinterest nedir? Pinteresten nasıl para kazanılır?

Pinterest hakkında bir çok bilgi kirliliği mevcut. Ya da bilgi kirliliğinden öte pinterestin ne olduğunu tam bilmiyen kişiler mevcut. Bende hepinize dev bir konu açmak istedim.

Pinterest nedir?

Pinterest, görsel paylaşmak için bir sosyal ağdır. Kısacası normal bir sosyal medyadır. ?

Pinterest nasıl paylaşım yapılır nasıl kullanılır?

İlk önce sitemizi sahipliğini doğruluyoruz. Bunun için ayarlara giriyor siteyi ekliyoruz. Size html dosyası verecektir anadizine ekledikten 5-10 dakika sonra genelde sahiplik doğrulanmış oluyor.

Daha sonra kurduğunuz hesapla ilgili bir pano oluşturunuz. Pano oluşturduktan sonra pintereste pin ekleme nasıl yapılır devam ediyoruz.

Pinterest fotoğraf paylaşım var instagramda aynısını yapıyor ama pinterestin kullanımı instagramda bile kolaydır.

Çünkü pinterestte siz pin ekleme yaptığınızda karşınıza 2 seçenek çıkar.

1. Web sitesinden ekle
Burada kopyaldığınız linki yapıştırın gidip fotoya tıkladığınızda kaydet ve daha önce oluşturduğunuz panoya eklersiniz. Bazen bazı siteler hata verir pintereste foto paylaşmanıza izin vermez bunun nedeni site sizin ise cpanelde yaptığınız ayardır. (Hotlink koruması bu açık olduğunda sitenizde ki bir içeriği direk pinteresten paylaşamazsınız. Kapatmanız gerekmektedir.)

2. Direk foto yükleyerek paylaşma
Burada fotoyu ekleme yapın başlık belirtin. Ayrıca etiket kullanıma önem verin burada açıklamaya etiket girin normal twitterda olduğu gibi # ile başlar. Mobil uygulamada etiket yapıldığında etiket seçilerek aynen twitter gibi giriliyor. Fakat bu masaüstünde mümkün değildir. (Eğer etiketlerin ne kadar kullandığını görmek istiyorsanız mobil uygulamayı indirin)
Etiket girdikten sonra ise hedef site ekleme var burada sitenize link yapın ama dikkat etmeniz gereken diğer konu ise paylaştığınız foto gibi bir foto sitede olmalı. Nedeni ise biri siteyi ziyaret ettiğinde pinterest en üste (Aradığınızı bulabildiniz mi? Evet hayır) seçeneklerini getiriyor.

Eğer yoksa bir çok sefer sitenize giden kişi hayır işaretlerse spam algılanacak ve hesabınız ban yiyecektir. Unutmayın domain onaylı yaptığımız için domainde ban pinteresten ban yemiştir. Tekrar o domaine hesap açamaz paylaşım yapamazsınız.

Pinteresten para nasıl kazanılır?

Şimdi bir çoğumuz ben dahi ilk zamanlar pinteresten para kazanma deyince direk pinterest para veriyor diye düşünmemiz gayet normal. ? sonuçta pinterest para kazandırıyor diyolar ?

Ama öyle değilmiş dolaylı yoldan kazanç yani adsense kazancı oluyor.

Şimdi yukarıda size anlattığım paylaşma olaylarında fotoğrafdan direk sitenizi ziyaret ettikleri için hit akışı oluyor. O yüzden adsenseden çokca para alabilirsiniz.

Yapmanız gerekenleri aslında yukarda anlattım?

Şimdi dikkat etmeniz gerekler

#Pinterest spam hesaplarla mücadele ediyor. (OTOPİN EKLENTİLERİ) kesinlikle kullanmıyorsunuz.
# ETİKET OLMAZSA OLMAZLAR ARASINDA OLACAK
#Ayrıca pinterest ilk üç ay ölü yatırım gibi düşünüp bırakmayın çünkü genelde pinterest ilk 2-3 ay neredeyse hit gönderimi ölü gibi faceden paylaşsam daha iyi diyorsunuz. Ama 2-3 ay sabretmeniz gerek. Günlük en az 10-20 paylaşım yapın süreli yapın.
#Paylaşımlarda başlıkları güzel seçin. Ayrıca açıklamayada etiket harici hiç olmasa 5 kelimelik açıklamalar girin.
#Ayrıca fotolar ne kadar özgün olursa o kadar kazanırsınız. Çünkü pinterest daha çok kişiye gösterim yaptırtacaktır.
#Fotoları tekrar tekrar paylaşmayın. Ban sebebi
#Her zaman düzenli olanı herkes sever pintereste öyle o yüzden panolarınıza örnek pano isminiz sağlık gidipte finans resmi paylaşmayın. Finans kategoriniz varsa finans panosu açın?
#Ayrıca 3 siteye birden aynı pinterestide kullanmayın 3 siteniz varsa her birine 1 tane açın oda düzenden sayılır.


Anahtar Kelimeler

Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır?, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? indir, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? Videosu, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? online izle, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? Bedava indir, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? Yükle, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? Hakkında, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? nedir, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? Free indir, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? oyunu, Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? Pinterestten nasıl para kazanılır? download


Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com