*  ActionScript Nedir?
0
Yorum
579
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayıtlı Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Geribildirim Puanı: (0)
200
(Mesajlar)
199
(Konular)
May 2020
(Kayıt Tarihi)
#1
05-11-2020, 11:15 AM
ActionScript, Flash'ta kullanılan kodlama dilidir. ActionScript kullanarak uygulamalarınızı doğrusal olmayan bir şekilde oynatabilir ve uygulamalarınıza zaman çizelgesinde temsil edilemeyen ilginç veya karmaşık işlevler ekleyebilirsinizActionScript kodlama dili uygulamanıza karmaşık etkileşimler, oynatma kontrolü ve veri görüntüleri eklemenizi sağlar.

Eylemler panelini, Komut Dosyası penceresini veya harici bir düzenleyiciyi kullanarak geliştirme ortamına ActionScript ekleyebilirsiniz.

ActionScript kendi sözdizimi kurallarına, ayrılmış anahtar sözcüklerine uyar ve bilgi depolamak ve geri almak için değişkenleri kullanmanızı sağlar. ActionScript birçok faydalı görevi gerçekleştirmenizi sağlayan nesneler oluşturmanıza izin veren, yerleşik sınıflardan oluşan geniş bir kitaplık içerir.

Kodlamaya başlamak için ActionScript öğelerinin tamamını bilmeniz gerekmez; belirli bir amacınız varsa, basit eylemleri
kullanan komut dosyaları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

ActionScript ve JavaScript, köklerini ECMAScript kodlama dilinin uluslararası standardı olan ECMA-262 standardından alırlar. Bu nedenle, JavaScript'e aşina olan geliştiriciler ActionScript'e yabancılık çekmeyeceklerdir. ECMAScript hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak ilgili siteyi adresini ziyaret edebilirsiniz.

ActionScript belgelerini kullanma

ActionScript'in birden fazla sürümü olduğundan (2.0 ve 3.0) ve bu sürümleri FLA dosyalarınıza dahil etmenin birden çok yolu olduğundan, ActionScript'i öğrenmenin çeşitli farklı yolları vardır.

Bu yardım sistemi ActionScript'le çalışmayı sağlayan grafik kullanıcı arabirimini açıklamaktadır. Bu arabirim Eylemler panelini, Komut Dosyası penceresini, Komut Dosyası Yardımcısı modunu, Çıktı panelini ve Derleyici Hataları panelini içermektedir. Bu konular ActionScript'in tüm sürümleri için geçerlidir.

Adobe'nin diğer ActionScript belgeleri ActionScript sürümleri hakkında tek tek bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

ActionScript 3.0, Flash iş akışı ve bileşenleri hakkında eğitim videoları için aşağıdaki linklere bir göz atabilirsiniz:

- ActionScript 3.0'a başlarken
- ActionScript 3.0 ile etkileşim oluşturma
- Flash iş akışı
- Bileşenleri kullanma

.


Anahtar Kelimeler

ActionScript Nedir?, ActionScript Nedir? indir, ActionScript Nedir? Videosu, ActionScript Nedir? online izle, ActionScript Nedir? Bedava indir, ActionScript Nedir? Yükle, ActionScript Nedir? Hakkında, ActionScript Nedir? nedir, ActionScript Nedir? Free indir, ActionScript Nedir? oyunu, ActionScript Nedir? download


Bu Konudaki Yorumlar
ActionScript Nedir? - Yazar: tolga199 - 05-11-2020, 11:15 AM

Hızlı Menü:

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN : genel@googlefanforum.com - BAN SORUNLARI İÇİN : ban@googlefanforum.com - REKLAM VERMEK İÇİN : reklam@googlefanforum.com